Co zrobić gdy już mamy ściany

Dom to nie tylko puste ściany, podłogi i inne elementy. Budowa domu to skomplikowany proces, który wymaga od nas dużego nakładu pracy. Kiedy mamy już gotowe instalacje, ściany, podłogi i wydawało by się, ze wszystko jest już gotowe, pora na malowanie. Malowanie ścian nie jest taką prostą sprawą jaka się może wydawać. Białe tynki, które wyglądają mało atrakcyjnie możemy pomalować na różne sposoby lub tez użyć popularnych tapet. We wcześniejszych latach pomalowanie jednego pokoju zajmowało cale tygodnie. Zanim ściana stała się kolorowa, musieliśmy użyć wielu pigmentów, podkładów, by uzyskać wymagany efekt.

Obecnie do malowania ścian używane są farby emulsyjne, lateksowe i akrylowe. Takie farby nie wydzielają szkodliwych substancji, łatwo kryją powierzchnię i nie wydzielają przykrego zapachu. Wystarczy jedynie otworzyć puszkę z farbą, zamoczyć w niej wałek i jednorazowo pomalować nią ścianę. Do dyspozycji mamy cała masę kolorów. Wszystko zależy od naszej koncepcji aranżacji wnętrza. Nasz dom może przypominać rustykalne pomieszczenia lub tez nowoczesne wnętrza. Dzięki kolorystyce, która może wydawać się tylko naszą zachciankom, możemy uzyskać wiele efektów pomieszczenia.

malowanie ścian to dopiero początek

Jasne kolory ożywią wnętrze, kontrasty zmienią proporcje pomieszczeń, a różnorakie wzory zapewnią ciągłość przestrzenną. Jak wiec widzimy kolory ścian mogą dać nam wiele. Ostatnim hitem jest jednak fototapeta. Fototapeta może przedstawiać wszystko co chcemy: wspólne zdjęcie, obraz, abstrakcyjne obrazki i co tylko sobie wymyślimy. Aranżacja wnętrza to nie tylko meble, dywany i ozdoby na ścianach. Dużo znaczą tez kolory. Wystarczy odpowiednio pomalować pomieszczenie, aby przeszło wielką metamorfozę. Do pomalowania pomieszczeń wystarczy nam farba, wałek, pędzel i inne akcesoria do malowania. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Dodaj komentarz