Nowoczesne technologie w oknach

Z dnia na dzień media informują nas o tym, że pojawiają się nowe technologie, które mają ulepszyć i uprzyjemnić nasze życie. Dlatego warto iść z duchem czasu i zapoznać się z nowościami, które dostępne są na rynku.

Wbrew pozorom dzisiaj okno nie jest już tylko elementem konstrukcyjnym w budynku. Nowe technologie wykorzystywane przy produkcji okien sprawiają, że możemy idealnie dopasować ich wygląd i formę. Okno może być wyposażone w dodatkowe funkcje podnoszące komfort ich użytkowania oraz bezpieczeństwo naszego dobytku.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Nowoczesne energooszczędne okno o 50% lepiej zapobiega utracie ciepła w porównaniu ze zwykłymi oknami. Taka jednorazowa inwestycja pozwala nam przez lata oszczędzać na ogrzewaniu. Obecnie okno nie jest już elementem konstrukcyjnym w budynku, możemy idealnie dopasować  wygląd i formę a zarazem zyskać dodatkowe funkcje podnoszące komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo.

Standardem są szyby zespolone, natomiast popularność zdobywają pakiety trzyszybowe, które posiadają dużo lepsze parametry jeśli chodzi o izolacje okien, niż pakiety dwuszybowe. Jednak największy rozwój dotyczy profili ? są one tak tworzone, by posiadały jak najwyższy współczynnik izolacji cieplnej, a przy tym miały dobre parametry, jeśli chodzi o szerokość zabudowy. Energooszczędne profile dzięki zastosowaniu specjalnego izolatora pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych parametrów. Stosowane są do budownictwa energooszczędnego, ale i pasywnego.

 

Nowoczesne technologie w oknach

Bezpieczeństwo

Okna wyposażone w nowoczesne klamki z wbudowanym zamkiem, który uchroni nas przed włamaniami, a także wypadkami z udziałem dzieci. Zamontowane są również specjalne mechanizmy antywłamaniowe i antywyważeniowe.

Innowacyjne okucia, dostępne na przykład w oknach OknoPlus, pozwalają na bezpieczne wietrzenie pomieszczeń nawet pod nieobecność domowników. Okno jest cały czas zaryglowane a zarazem umożliwia dopływ świeżego powietrza w sposób niewidoczny dla potencjalnego włamywacza. Wszystko to uzyskujemy dzięki opcji utworzenia sześciomilimetrowej szczeliny pomiędzy ramą a skrzydłem okna. Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę, aby okucia spełniały europejskie normy bezpieczeństwa i odporności na włamanie ? WK1.

Inteligentny system

Inteligentny alarm sprawia, że nie musimy ograniczać się do czujników ruchu czy rezygnować z ochrony, gdy posiadamy zwierzęta. Jest to możliwe dzięki kontaktronom, które montowane na etapie produkcji okien są niewidoczne dla potencjalnego złodzieja oraz nie zaburzają estetyki pomieszczeń. Istnieje kilka możliwości podpięcia ich do każdego rozwiązania, jaki przedstawia wybrany system alarmowy. System ostrzegający może dostarczać informacji o konkretnym oknie, lub wskazywać na cały pokój lub grupę pomieszczeń. Nasze koty czy psy mogą pozostać wewnątrz budynku i nie uruchomią alarmu swoim ruchem, ponieważ bezpieczeństwa strzegą elementy znajdujące się wewnątrz okien, a nie czujniki ruchu montowane na ścianach. Istnieją też specjalne czujniki, które uruchamiają system alarmowy tylko w momencie otwarcia bądź wyważenia okna przez włamywacza.

Dodaj komentarz