Oświetlenie sypialni rodziców

Sypialni to miejsce relaksu, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie naświetlenie, które wprowadzi nas w dobry nastrój i wyciszy po całym dniu. Pamiętajmy jednak, aby było odpowiednio dobrane do wieku, czy osobowości danej osoby.

Sypialnia rodziców

To miejsce wypoczynku, dlatego znajdując się w środku powinnyśmy posiadać poczucie intymności. Aby czuć się tam dobrze sypialnia powinna mieć indywidualny osobisty charakter. Pamiętajmy, że meble i tkaniny do aranżacji tego miejsca są ważne, natomiast światło często schodzi na drugi plan. Jednak to ono tworzy niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. W zależności od jego użycia może zmienić naszą aranżację nie do poznania (podkreślać dekoracyjne elementy, zbudować odpowiedni nastrój itp.)

Nie ma znaczenia w jakim stylu wykończymy naszą sypialnie. Ponieważ reguły związane z planowaniem oświetlenia są zawsze takie same. Nowości na rynku oświetleniowym ciągle przybywa. Innowacyjne listy oświetleniowe, kinkiety, plafony, małe stylowe lampki. Wybór jest duży, a te wymienione to tylko ułamek tego co można obecnie dostać w sklepach.

Oświetlenie sypialni rodziców

W sypialni bez wątpienia powinniśmy zadbać o szczegóły. Podstawą będzie tu nie tylko światło centralne, ale i dodatkowe. Punktowe światło z kinkietów czy listew ciekawie oświetli ściany i elementy wnętrza, które chcemy wyeksponować np. ścienne dekoracje czy obrazki. Pamiętajmy, aby nie używać jasnych barw światła, gdyż mogą rozpraszać a nawet drażnić. Wnętrze posiadające kontrasty jest ciekawe a ich pozbawione będzie jednostajne. Istnieje możliwość stworzenia światła pośredniego przez , co możemy zyskać niepowtarzalny klimat.

Małe lampki z oświetleniem halogenowym świetnie sprawdzą się do oświetlenia stolików nocnych, komody czy toaletki. Jednak, jeśli nie mieliśmy takiego planu, gdy powstawał projekt domu, to nic nie straciliśmy, ponieważ można wykorzystać lampki DOT-it, które można zamontować i zdemontować bardzo łatwo dzięki przylepcom.

Oświetlenie pokoju do snu powinno współtworzyć przytulną atmosferę i harmonizować z resztą wyposażenia.

Jakich źródeł światła unikać?

Na pewno tych o niebieskim zabarwieniu i zimnej barwie, gdyż mają charakter pobudzający. Postawmy na światło o ciepłym zabarwieniu, co ułatwi nam odpoczynek, wpłynie na nasz relaks i uspokoi po ciężkim dniu. Takie źródła światła posiadają płynną regulację dzięki czemu w zależności od naszych potrzeb i chęci stworzenia nastroju dostosujemy ich natężenie.

Jakie pytania warto sobie zadać zanim zaplanujemy remont sypialni?

?Jak się relaksuję??, ?jakie światło sprzyja poprawie mojego nastroju??, ?przy jakim świetle powinienem czytać książki w łóżku?? Odpowiedz na te pytania pozwoli nam uniknąć pomyłek podczas aranżacji i zaplanować miejsce według własnego pomysłu.

Dodaj komentarz