Wybieramy schody do naszego domu

Nowoczesne domy wymagają nowoczesnych rozwiązań – dlatego warto pomyśleć nad gotowe domy z bali, które są łatwe i tanie w budowie ponieważ są z drewna. Co wiec zrobić ze schodami, które kiedyś były jednakowe w każdym domu i zazwyczaj znajdowały się w tak zwanych klatkach schodowych? Dziś schody to nie tylko droga na Pietro naszego mieszkania, ale i ważną część aranżacji wnętrza. Pamiętajmy jednak o tym by mimo swojego wyglądu były solidne, wygodne i bezpieczne. Schody wybieramy już podczas powstawania projektu naszego domu. Warto się zatem zastanowić wcześniej nad tym jakie będą dla nas najlepsze i najwygodniejsze. Zazwyczaj wybierając schody bierzemy pod uwagę dwie funkcje, które wydaja się być tymi najważniejszymi: funkcję komunikacyjną oraz funkcję dekoracyjną. Pierwszym wyborem będzie forma jaką schody będą przyjmować.

Wybieramy schody do naszego domu

Wybieramy schody do naszego domu

Oczywiście wszystko zależy od tego ile miejsca możemy na ten cel wyodrębnić. Schody to nie tylko część właściwa schodów tj. stopnie, ale i wycięcie w stropie, które może zajmować różne powierzchnie. Minimalna szerokość stopni to 80 cm , a wysokość 16-17 cm. Schody możemy zamówić u stolarza, który dokładnie odwzoruje te znajdujące się w naszej głowie lub zakupić gotowe na przykład w markecie budowlanym. Schody w naszym domu są zwanym elementem, zanim więc podejmiemy decyzję sprawdźmy dokładnie co chcemy kupić. Schody w domu prowadzą zwykle do drzwi frontowych, na piętra oraz strych. Te prowadzące do drzwi wejściowych oraz te, prowadzące na pietra będą nadawały naszemu domowi odpowiedni klimat. Schody wewnętrzne pełniące rolę ozdoby mogą przybierać różne kształty.

Jeśli mamy w domu mało miejsca, najlepiej wybrać schody spiralne , które są wykonywane w różny sposób z różnych materiałów ( samo drewno, drewno z metalem, metal itp.). Bardzo dekoracyjnymi i efektownymi schodami są schody skręcające , wykonane z solidnego drewna lub drewna i kamienia z rzeźbionymi balustradami. Takie schody z pewnością nie zostaną pominięte przez wzrok naszych gości. Schody prowadzące na strych nie muszą być wielkie i zajmować wiele miejsca. W tym wypadku świetnie sprawować się będą schody chowane w suficie. Widzimy zatem jak wiele mamy rozwiązań , które mogą dodać uroku naszemu domowi.

Dodaj komentarz